Służba BHP – droga Krzysztofa Zwierzyńskiego

Jak to się stało, że Krzysztof Zwierzyński zdecydował się rozwijać swoją karierę w kierunku Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną pracy? Jakie ma rady dla przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki jako właściciele firm? Dlaczego behapowiec zatrudniony na etacie w firmie oraz wynajmowany jako zewnętrzna firma mają nieco inne kompetencje? Między innymi na te pytania uzyskacie odpowiedź w najnowszym odcinku wideobloga „Zwierz w BHP”.

W odcinku jest mowa m.in. o zadaniach oraz uprawnieniach służby BHP, które są ściśle określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr 109 poz. 704 z późn. zm.). Rozporządzenie definiuje dwa rodzaje stanowisk, jakie można objąć w ramach służby BHP.

Zapoznaj się z rozporządzeniem

Wielu pracodawców nie wie, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 180 poz. 1860 z późn. zm.) oni sami mogą odbyć szkolenie z zakresu BHP w swojej firmie.

Zapoznaj się z rozporządzeniem

Zapraszamy do obejrzenia odcinka, w którym powyższe kwestie są dla Was rozwinięte.